Снимка Pixabay
Премиерът на Италия Марио Драги призова по време на срещата на върха на Европейския съюз в Брюксел през следващите дни да бъде свикана извънредна среща на върха на Общността по въпросите на енергетиката .
Това съобщи италианската информационна агенция ANSA, позовавайки се на европейски източници. Според тях предложението е било подкрепено от няколко държави, включително Франция, предаде БГНЕС.
Държавните и правителствените ръководители на ЕС се събраха за планираната двудневна среща на 23 юни, на която одобриха предоставянето на статут на страна кандидат на Украйна и Молдова. Освен това, както заяви представител на ЕС пред репортери в Брюксел преди ден, лидерите ще обсъдят военната помощ за Украйна, износа на зърно от страната, както и енергийни въпроси.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
TMZ: Ан Шедийн е починала заради денонощна работа за предстоящия ЛГБТИ парад
Дата: 21/06, 15:54
Доц. Петър Чолаков: Началото на кабинета "Радев" се характеризира с противоречиви послания и действия
Дата: 21/06, 15:48
Британски медии очакват Стармър да подаде оставка в понеделник
Дата: 21/06, 15:40
В Гърция: В "интелигентна" война сме, българи с куфари с пари изкупиха Беломорието, утре ще си сложат управници
Дата: 21/06, 15:39
Набери и хапни – на черешов туризъм в Кюстендилско
Дата: 21/06, 15:33