„Пристанище Варна“ ЕАД ще продължи да изпълнява водената до момента политика от Министерството на транспорта и съобщенията по отношение на поетия ангажимент към Украйна за обработка на зърнени товари, уточни заместник-министърът на транспорта и съобщенията Владимир Върбанов.
„Ще изискам от новоназначения изпълнителен директор на Пристанището Ивайло Гавраилов да приложи гъвкава и активна търговската политика, за да оправдае нашите очаквания“, допълни Върбанов.
В случай на необходимост ще бъдат предприети действия за преговори и с оператори на частни терминали в района на Пристанище Варна. Складовите площи на територията на всички терминали (държавни и частни) са с капацитет 150 хил. т. за съхранение на зърнени култури. Разглежда се и възможността за приставането на голям плавателен съд на някой от кейовете на пристанището с цел увеличаване на капацитета на складовите площи.
Предвиждаме да направим постъпки пред ЕК за отпускането на спешна финансова помощ за изграждане на допълнителни силози за зърно на терминал „Варна-Запад“.
Това е възможност за растеж на българската икономика, в помощ на Украйна и в изпълнение на ангажиментите към Европейския съюз, заяви Владимир Върбанов.
*публикация
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Папата посрещна 2026 година с призив за мир
Дата: 01/01, 18:01
Токът за бизнеса поскъпва с близо 30% на 2 януари
Дата: 01/01, 17:48
Meteo Balkans: Очаква се осезаемо затопляне, но идват и мъгли
Дата: 01/01, 17:12
Зеленски: Русия започва новата година с продължаване на войната
Дата: 01/01, 17:061 Коментар