Шефът на КЕВР: Поскъпването на водата излиза лев на кубик


15/07/2022, 17:57

кадър bTV 

Редактор: Веселин Златков

e-mail: [email protected]

Увеличението с 30% на цената на водата в страната ще се усети от потребителите с около 1 лев на кубик, това каза в „Лице в лице” по bTV председателят на КЕВР Станислав Тодоров. Той обясни, че поскъпването е поискано от ВиК дружествата, защото заплатите на служителите и работниците им не са актуализирани от 4 години.

Тодоров обаче заяви, че освен това допълнителните пари, които идват с поскъпването на водата, са обвързани с амбизиозни инвестиционни програми. Целта е огромните загуби на вода, които са заради старата водопреносна мрежа, да бъдат намалени. По негови думи, много от големите течове, от които идват загубите, не се виждат. Срокът за обновяване на мрежата на ВиК е четири години, заяви шефът на КЕВР.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 03:20

Рожден ден празнува легендарният щангист Александър Върбанов
Дата: 09/05, 03:00

"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:001 Коментар

Задържаха петима, изтеглили над 20 бързи кредита с чужди лични карти
Дата: 09/05, 01:30

9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия