Снимка Pixabay
Очаква ни гореща събота. По Черноморието ще е слънчево, след обяд с незначителна облачност.
През нощта ще е предимно ясно и почти тихо. Утре ще бъде предимно слънчево. Това съобщи за Агенция „Фокус“ дежурният синоптик на Националния институт по метеорология и хидрология Георги Цеков.
След обяд ще се развива купеста облачност, по-значителна над Северна България и планините и на отделни места там ще превали краткотраен дъжд, възможно е и да прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад, в източните райони от юг-югоизток. Максималните температури ще са предимно между 32° и 37°, в София около 32°.
По Черноморието ще е слънчево, след обяд с незначителна облачност. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са 28-31°. Температурата на морската вода е 23-25°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
В планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност. Само на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб северозападен вятър, който вечерта ще се усили до умерен. Максималната температура на 1200 метра ще е около 26°, на 2000 метра - около 18°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп обяви 3 дни примирие между Русия и Украйна
Дата: 08/05, 22:05
Над 4000 антични предмета са иззети при спецоперация на ГДБОП и ДАНС, задържани са четирима
Дата: 08/05, 21:57
Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40
Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36
Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29