e-mail: [email protected]
кадър bTV
Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
Обявявам война на системата за кражби от държавата, която за съжаление през последните 6 месеца не успяхме да спрем. Това заяви министър-председателят в оставка Кирил Петков по bTV. Той каза също, че за него тестът кои политически сили наистина искат да подкрепят справянето с кражбите е приемането на закона за КПКОНПИ и оглавяването на комисията от Бойко Рашков.
„Всеки, който вижда Рашков като оръжие срещу него, има много тайни, които да крие”, така Петков отговори на ГЕРБ, които заявиха, че той им обявява война с искането сегашният вътрешен министър да поеме органът за борба с корупцията.
На въпрос на водещата на „Лице в лице” Цветанка Ризова дали това искане не означава, че ПП искат свой човек, който да ги пази, Кирил Петков отговори, че е ако правителството е имало злоупотреби, главният прокурор Иван Гешев със сигурност би реагирал, предвид отношенията им. Премиерът в оставка попита също, защо след ареста на Бойко Борисов Гешев не е разпитал поне веднъж Васил Божков и това некомпетентност ли е или въпрос на вземане на страна.
Който и да е номиниран на следващ министър-председател с мандата на БСП, ще е подготвен да продължи промяната. Аз лично вярвам на Асен Василев, каза още Кирил Петков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:001 Коментар
Задържаха петима, изтеглили над 20 бързи кредита с чужди лични карти
Дата: 09/05, 01:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 01:14
9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00