снимка: Булфото
Днес преди обяд ще бъде слънчево и почти тихо. След обяд ще е горещо с максимални температури между 35 и 40 градуса, на места в западните и централните райони на Дунавската равнина и по-високи, в София - около 36 градуса, сочи прогнозата на синоптиците от НИМХ, предава Нова тв.
Ще се развива купеста облачност, но само на изолирани места главно в Западна България ще превали краткотрайно. По-късно през деня със слаб, в Дунавската равнина умерен северозападен вятър температурите слабо ще се понижат.
В почти цяла България е обявен оранжев код за опасни горещини и очаквани температури до 40 градуса. Единствено в София - област, София - град, Перник, Кюстендил, Смолян, Добрич, Шумен, Варна и Бургас кодът е жълт, но също се очакват температури до 35-39 градуса.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. След обяд ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са 28-30 градуса. Температурата на морската вода е 24-25 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще бъде слънчево, след обяд с купеста облачност и на отделни места, главно в масивите в Западна България, ще превали краткотрайно. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на 1 200 метра ще е около 27 градуса, на 2 000 метра - около 21.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Новият кабинет полага клетва
Дата: 08/05, 07:00
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 08/05, 07:00
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20
Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00