Кабинетът одобрява допълнителни разходи за детски градини и училища


28/07/2022, 07:48

Снимка Булфото

Напрегнат ден се очертава в парламента.

Министерският съвет (МС) в оставка се очаква да разгледа постановление за одобряване на допълнителни разходи/трансфери за 2022 г. за финансово осигуряване на дейности по Програмата за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища 2020 - 2022 г.

Заседанието на кабинета е насрочено за 15:00 ч., съобщиха от правителствената пресслужба, пише Novini.bg. 

В дневния ред на кабинета, който се състои от 37 точки, е включено приемането на годишен доклад за състоянието на националната сигурност през 2021 г., както и годишен доклад за дейността на Междуведомствения съвет по отбранителна индустрия и сигурност на доставките към Министерския съвет през 2021 г.

Кабинетът предстои да одобри проект на Програма „Транспортна свързаност“ 2021 - 2027 г. Допълнителни разходи за министерството на правосъдието, на финансите и на здравеопазването се очаква още да одобрят министрите. Те ще разгледат и решение за временно закриване на консулството на България в руския град Екатеринбург.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На живо: Парадът в Москва започна при засилени мерки за сигурност: Путин дойде с Лукашенко
Дата: 09/05, 10:41

Иво Христов: Няма да има 100 дни толеранс, очаквам отпор на всички нива
Дата: 09/05, 10:371 Коментар

Хаос по летищата в Европа заради нови гранични правила и недостиг на гориво
Дата: 09/05, 10:31

Проф. Христова за борбата с кърлежите: Задушаването им с мазнина не помага
Дата: 09/05, 10:19

Радев: Разбира се, че ще оставим Георги Кандев, той доказа своите качества
Дата: 09/05, 10:111 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия