В "Луфтханза" подготвят нова стачка


01/08/2022, 05:00

Снимка Булфото, архив

Поредни сътресения в голяма самолетна компания.

Пилотите на Lufthansa, най-голямата авиокомпания в Европа, подкрепиха с голямо мнозинство стачка за по-високи заплати, съобщи техният синдикат. „Това е сигнал, който не може да бъде пренебрегнат“, се казва в изявление на синдиката Cockpit, пише 24chasa.bg.

Рискът самолетите на Lufthansa да бъдат спрени се е увеличил, но резултатът от консултацията „не означава автоматично, че ще бъдат предприети стачни действия“, се добавя в изявлението. Синдикатът заяви, че незабавно ще поднови преговорите с ръководството, които в момента е в патова ситуация, "с още по-голяма подкрепа" от своите членове. Lufthansa има около 5500 пилоти за пътническите и товарните операции. Cockpit е единственият съюз, който ги представлява.

Lufthansa отмени миналата седмица над хиляда полета, включително от София.

Гласуването днес даде мнозинство от 97,6% в полза на стачка на пилотите за пътнически услуги и 99,3% за товарните пилоти. Избирателната активност беше около 95% от членовете.

Пилотите настояват за 5,5-процентно увеличение на заплатите през тази година, последвано от автоматично индексиране спрямо инфлацията. Синдикатът настоява и за гаранция за размера на флота на Lufthansa, за да се осигурят работните места на пилотите.

Призракът за стачки идва, когато Lufthansa е в спор с наземния персонал, който участва в 24-часова стачка на 27 юли, причинявайки големи смущения в трафика в Германия. Техният синдикат Verdi настоява за увеличение на заплатите с 9,5 процента. И в двата случая досега ръководството отказва да приеме исканията.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Георги Лозанов: Парламентът е място за „възпитана битка“, а не за лични нападки
Дата: 06/05, 09:28

Днес няма да се плаща за Синя и Зелена зона във Варна
Дата: 06/05, 09:15

Военноморското училище във Варна усилено използва изкуствен интелект
Дата: 06/05, 09:08

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 09:00

Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов: Без наборна служба, професионалните военни не са достатъчни
Дата: 06/05, 08:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия