снимка Агенция "Митници"
Митничари заловиха недекларирани бижута за над 165 000 лева ГКПП "Капитан Андреево". Това е станало при проверка на лек автомобил с българска регистрация, влизащ от Турция, съобщиха от Агенция "Митници".
Шофьорът и петимата пътници - български граждани, са заявили, че не пренасят стоки за деклариране. Превозното средство е селектирано за щателна митническа проверка, при която във фабрична кухина на предната пасажерската седалка са открити 24 полиетиленови плика, съдържащи изделия от жълт метал.
При извършен личен преглед на водача в бельото му са установени три прозрачни плика също с изделия от жълт метал. Според направената от вещото лице експертиза откритите накити са с общо тегло 1838,20 грама.
По случая е образувано досъдебно производство от разследващ митнически инспектор под надзора на Окръжна прокуратура - Хасково, предаде днес.бг.
Спрямо водача е взета мярка за неотклонение "парична гаранция", както и забрана да напуска страната, освен с разрешение на наблюдаващия прокурор.
Само преди няколко дни бяха открити близо 3 кг златни и сребърни накити, скрити в специално изграден тайник на автобус. От началото на годината до момента митническите служители на ГКПП „Капитан Андреево“ са задържали близо 83 кг изделия от благородни метали, припомнят от Агенция "Митници".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пищене в студиото на Нова тв: Ще ни бомбардират, обяви Симов
Дата: 11/05, 10:09
Вацев: Тече подмяна на елита в Русия, България има кратък хоризонт за вземане на решения
Дата: 11/05, 10:04
Варна стартира възстановяването на панорамния път към Златни пясъци
Дата: 11/05, 10:02
Българин покори 8-хилядника Макалу
Дата: 11/05, 09:59
ЕС иска възстановяване на връзките със Сирия с цел връщане на мигранти
Дата: 11/05, 09:57