кадър Večernji list, фейсбук
Тежка катастрофа в Хърватия погуби 12 човека, а други 40 са ранени. Инцидентът стана тази сутрин с полски автобус в северната част на страната, съобщи на пресконференция хърватският министър на вътрешните работи Давор Божинович, цитиран от Хина.
Единадесет души са загинали на място, а един човек е починал в болница, уточни хърватската телевизия Ен1. В болници във Вараждин, Загреб и Чаковци са приети 32-ма души, съобщи БТА.
Катастрофата е станала в 5.40 часа на магистрала А4 в посока Загреб, когато автобус с полски регистрационен номер е излязъл от пътното платно във Вараждинска област. Има съмнения, че шофьорът е заспал на волана, допълва хърватската телевизия ХРТ.
Божинович каза, че автобусът е превозвал поклонници до светилище на Дева Мария в село Меджугорие, Босна и Херцеговина.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20
Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00
Линдзи Вон е номинирана в състава на САЩ за Световната купа
Дата: 10/05, 01:30
Днес у нас се отбелязва Професионален празник на химика
Дата: 10/05, 01:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 00:50