Снимка Булфото, архив
Сръбският президент коментира санкциите срещу Русия:
"Сърбия ще запази политиката си по въпроса за антируските санкции и няма да ги налага, докато може", заяви президентът на страната Александър Вучич в интервю за телевизия "ТВ Прва", цитиран от БТА.
"Ще запазим политиката си, докато можем. Тя е да вървим по европейския път, да запазим традиционното си приятелство и да бъдем независими и самостоятелни", допълни Вучич.
По думите му, когато кажат на Сърбия, че й остават шест месеца до присъединяването към Европейския съюз, страната ще съобрази политиката си с изискванията.
Сръбският президент каза още, че Прищина "ще продължи агресивните си действия, докато не завземе населената със сърби северна част Косово". Вучич добави обаче, че Белград е "готов да запази мира почти на всяка цена".
Александър Вучич заяви и че Сърбия не се нуждае от ничии военни бази на своя територия: "Страната не се нуждае от ничии военни бази, тя ще запази военния си неутралитет, сама ще укрепи армията си, ще се грижи за гражданите си и ще бъде достатъчно силна, за да бъде независима".
"Сърбия иска да се погрижи за своя народ, да бъде достатъчно силна, за да се изправи сама", коментира той в отговор на съобщения в някои медии, че Русия иска да превърне хуманитарния център в Ниш във военна база.
Той увери, че докато той е президент на страната, тя ще запази военния си неутралитет:
"Вариантите са три: или ми изтича мандатът след пет години и вече няма да съм главнокомандващ, или ще ме отстранят на заседание, което изисква мнозинство от две трети плюс мнозинство на референдум, или те ще ме убият, или сам ще умра - тогава да, можете да накарате Сърбия да загуби неутралитет".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предлагат Столичната община да придобие скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Дата: 09/05, 20:28
Изпокараха се по Нова нюз заради 9 май и подялбата на Полша между Хитлер и Сталин
Дата: 09/05, 20:25
Шестима пострадали след масово падане на втория етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 20:09
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 20:00