Снимка: МРРБ
Европейската комисия има основание да провери защо България бави изграждането и експлоатацията на газовата връзка с Гърция. Такава проверка се предлага в открито писмо, което е пратено в Европейската комисия от бившия енергиен министър на Румъния. Той е и председател на Агенцията на Европейския съюз за сътрудничество в енергийните регулации.
В писмото той предлага да се предприемат мерки за ускоряване на пускането на интерконектора Гърция - България. Част от тези мерки, според него, са да се провери защо не са спазени поетите ангажименти.
В писмото се посочва, че връзката е част от европейския проект за вертикален коридор с цел да се диверсифицират маршрутите и особено източниците на природен газ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На живо: Първото заседание на правителството на Румен Радев
Дата: 08/05, 16:05
Тир се запали в движение на АМ "Тракия"
Дата: 08/05, 16:04
Подготвят нов конкурс за главен архитект на Варна
Дата: 08/05, 15:48
Времето във Варна в събота 9 май: Започват валежи
Дата: 08/05, 15:48
Скандал в "Старбъкс" прераснал в престрелка на Главната във Варна: Били са рускоговорящи
Дата: 08/05, 15:414 Коментара