Редактор: Александър Дечев
Кадър: БНТ
Арабистът проф. Владимир Чуков смята, че са нужни законодателни промени и увеличаването на средствата за работещите по границата.
"Темата бежанци е от 2015 г. Това, което се случи днес, е много печална и неприятна история. Българската държава трябва бързо и скоростно да направи някакви законодателни промени. Това, което направиха миналата година гърците, трябва да бъде модел. Те направиха чудеса. Мотивацията става с пари. Хората трябва да го правят с желание. Българската държава трябва да гледа към Турция и да разбере какъв е интензитета на бежанците и да знае какво да очаква. На 1 март 2019 г. преди турските избори имаше една пресконференция на една от сирийските бежански организации в Истанбул, на която те казаха, че готвят похода на мира - събират се няколко хиляди души и казват, че отиват към Европа", каза той в предаването "Още от деня" по БНТ.
"Без пари нищо не става. Имам приятел, който е с арабски и с фарси. Няколко месеца той работеше в ДАП. Получаваше по 400 лева. Той е преводач, но реално и психолог. Кой би се захванал с тази работа за тази сума. Няма как да очаквате сериозен резултат", смята Чуков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 07/05, 03:40
Рожден ден празнува Дони
Дата: 07/05, 03:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 02:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 02:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 02:00