Писателката Мария Лалева за смъртта на полицаите в Бургас: "От десетте лева на някое гише през стоте лева за катаджията"


26/08/2022, 22:34

кадър: БНТ, архив

"Това е снимка на държавността, премазана от престъпността и корупцията, от чувството за безнаказаност на крадците и престъпниците на всички нива на българските институции - от десетте лева на някое гише през стоте лева за катаджията до милионите от магистралите, откраднати в сакове и до милиардите от разградения двор Капитан Андреево."

Това написа Мария Лалева, автор на "Любов в скалите" и други книги, докоснали със силата на думите си много хора, видя burgas24.bg.

Писателката изрази силните си емоции, провокирана от инцидента, заради който в Бургас бе обявен ден на траур. Двама полицаи загинаха след тежка катастрофа и преследване на автобус с мигранти. 

"Това е снимка на онези, които всички знаят - тайните недосегаеми. Тези, които правят партии и редят листи, редят правителства, решават дела в съда. Онези, които притежават всъщност живота ни. Живот, който понякога свършва така, както на снимката. Зловещо и безсмислено.

Да почиват в мир момчетата. Има и такива като тях в нашата полиция, в нашите институции, между всички нас. Има и слава Богу, че още са тук - в България. Съболезнования на семействата им! Да се замислим."

 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ще продължи санитарната сеч на Шуменското плато
Дата: 08/04, 01:00

Предлагат трима шуменци за почетни граждани посмъртно
Дата: 08/04, 00:45

8 април - Международен ден на ромите
Дата: 08/04, 00:30

THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 08/04, 00:20

Бившият енергиен министър Александър Николов: С над 40% ще се повишат цените, ако не се вземат мерки
Дата: 08/04, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия