Редактор: Александър Дечев
Кадри: БНТ
Кошмарът за репортерския екип на Българската национална телевизия приключи. Преди минути журналистката Станислава Христозова и видео операторът Цветан Цветков бяха изведени от наводненото село Богдан с хеликоптер.
"В момента започва нашата евакуация, намираме се вътре в хеликоптера. Тук с нас са около десетина души, които спешно се нуждаят от евакуация", заяви в централните новини преди минути Христозова.
_%20884x%201404.jpg)
Припомняме, че те бяха блокирани цял днес в село Богдан, което бе сериозно наводнено, а мостове се срутиха и елиминираха всякакви възможности за наземно напускане. Поради тази причина на помощ на местните жители дойдоха хеликоптери, които постепенно евакуираха хората от опасното място.
Христозова и Цветков цял ден пускаха кадри за информационните емисии, на които се виждаха мащабите на природното бедствие. Те разказаха дори как при спасяването на 80-годишна жена, към тях е дошла двуметрова вълна, която е накарала всички да избягат и да се скрият.
В крайна сметка най-добрата новина е, че няма смъртни случаи, но пък щетите са огромни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прогнози: Над 30 градуса достигат температурите у нас след дни
Дата: 02/05, 00:00
Бившият социален министър Христина Христова: Инфлацията стана двойна. Това би следвало да ни тревожи и вече е проблем
Дата: 01/05, 23:55
81 дни след зловещото падане и 8 операции, Линдзи Вон вече ходи с токчета
Дата: 01/05, 23:50
Гергьовден в Lidl: прясно агнешко на цени, по-ниски от миналогодишните
Дата: 01/05, 23:50
Никола Цолов завърши десети квалификацията за Гран при на Маями
Дата: 01/05, 23:42