Кадър БТВ, архив
Датата на Съединението е най-светлата в нашата история, тъй като то е постигнато изцяло с наши български сили. Това заяви за предаването „На кафе“ по NOVA писателят и историк Георги Бърдаров.
„Този акт е важен по много причини. Първата е, че младата българска държава се утвърждава тогава на световната геополитическа карта, тъй като след Берлинския договор нашата територия е била жестоко разпокъсана. С този акт ние показваме на света, че ни има и че ще бъдем фактор. За мен обаче е много по-важно, че правим всичко това сами и е малко напук на всички останали сили“, коментира още той.
Според него днес обаче повечето от българите са разединени. „Винаги сме били такива, но не си спомням досега в моя живот това да е било в такава степен, както е сега. Лично за мен това е най-голямата болка и притеснение за България отвъд всички кризи“, добави Бърдаров.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Самолети на САЩ нарушиха въздушното пространство на Австрия, Виена вдигна изтребители
Дата: 12/05, 14:551 Коментар
Избраха Саръбоюков и Карамфилов за Спортист и Треньор №1 за март
Дата: 12/05, 14:46
Мъж откри стрелба край Харвардския университет, полицията го простреля
Дата: 12/05, 14:43
Феновете на ЦСКА изкупиха 22 хиляди билета за финала
Дата: 12/05, 14:40