снимка: Булфото, архив
8886 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 11 990 водачи и пътници, съобщиха от МВР.
Съставени са 2580 фиша и 780 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
В рамките на изминалия ден са установени общо 29 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 13 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 16 - с над 1,2 на 1000, а двама са отказали да бъдат тествани.
Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 14 души, а трима, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани.
От обобщените данни: по метода „линеен контрол“ са проверени общо 1965 МПС и 2604 водачи и пътници; за установени нарушения са съставени 571 фиша и 177 АУАН. Установени са трима водачи, управлявали след употреба на алкохол до 1,2 промила, двама – с над 1,2 промила и четирима - под въздействие на наркотични вещества или техни аналози.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мъж загина при пожар в къщата си край Бургас
Дата: 22/06, 07:41
Египет обърна Нова Зеландия с три гола за едно полувреме и се класира за 1/16-финалите на Световното по футбол
Дата: 22/06, 07:37
Затвориха четирите московски летища
Дата: 22/06, 07:30
Трафикът на граничните преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 22/06, 07:24
Край на еднодозовите пластмасови опаковки за сосове, захар и подправки от 2030 г.
Дата: 22/06, 07:14