"Булгаргаз" предложи на КЕВР да намали цената на газа с 30% за октомври


09/09/2022, 18:04

Снимка Пиксабей

Добра новина за цената на газа.

Днес "Булгаргаз" ЕАД внесе в КЕВР заявление за утвърждаване на цена на газа за месец октомври в размер на 247,96 лв./МВч.

Тази цена е с близо 30% по-ниска спрямо предходния месец септември, което се дължи на усилията на новото ръководство на компанията за осигуряване на реална диверсификация, включително на успешно проведените прозрачни търгове, както и на твърдата решимост на правителството да пусне в експлоатация интерконектора с Гърция, съобщават от пресцентъра на Министерство на енергетиката, пише novini.bg.

"Булгаргаз" няма да плаща 800 млн. лв. на държавата до март 2025 г.

Прогнозната цена за октомври отговаря на призива на работодатели и синдикати за пределна цена на газа до 250 лева за мегаватчас.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10

Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05

Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:03

НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01

“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия