Снимка Булфото
Загасени са 76 пожара през последните 24 часа, като пожарните служби в България са реагирали на 142 сигнала за произшествия. Това съобщават на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ на МВР.
С преки материални щети са 18 от пожарите – седем в жилищни сгради, един – в промишлени сгради, два – в спомагателни постройки, три – в транспортни средства, един – в селското стопанство и др. Без нанесени материални щети са възникнали 58 пожара: 28 в сухи треви, горска постеля и храсти, три в стърнища, 23 в отпадъци и четири други, пише novini.bg.
Извършени са 61 спасителни дейности и помощни операции – при катастрофи в транспортни средства, битови и промишлени инциденти, за отстраняване на опасни предмети, спасяване на животни, отводняване, оказване на съдействие на други структури и ведомства, помощ на граждани и др. При пожарите е пострадал един човек.
Към екипите на пожарните служби са подадени и пет лъжливи повиквания.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЕС отменя за три години санкциите, свързани с Регламента за метана
Дата: 20/07, 22:55
Забраняват достъпа до социални мрежи на деца под 15 години във Франция
Дата: 20/07, 22:47
Теодор Цветков стана шестият човек в света, изплувал Ice Sevens
Дата: 20/07, 22:40
Вучич ще води кампания за изборите с личната си кола
Дата: 20/07, 22:33
Стоичков: Почивай в мир, Кевин Кийгън
Дата: 20/07, 22:241 Коментар