Снимка Булфото, архив
Дмитрий Песков заяви, че руските власти не обсъждат възможността за обявяване на пълна мобилизация, предаде руската редакция на Би Би Си, цитирана от БТА.
През последните дни много руски блогъри, които подкрепят военните действия в Украйна, отправиха призиви за обявяване на мобилизация на фона на успешното украинско настъпление в Харковска област.
"Все още не, не става дума за това", заяви Песков.
Той коментира и хората, които критикуват руското министерство на отбраната заради отстъплението на силите, което военното ведомство нарича "прегрупиране". "Що се отнася до различни гледни точки, до критични настроени изказвания, те са проява на плурализъм, доколкото остават в рамките на действащото законодателство. Но границата е много, много тънка. Тук трябва да сме изключително внимателни", предупреди говорителят на Кремъл.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Соколите“ се местят в София
Дата: 11/05, 13:07
Засякоха варненец да шофира дрогиран по крайбрежната алея
Дата: 11/05, 13:06
Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53
Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41
Иран поиска край на войната и освобождаване на активите си
Дата: 11/05, 12:402 Коментара