Снимка Pixabay
На първия учебен ден ще е ветровито.
Жълт код за вятър е обявен в седем области на страната за първия учебен ден - 15 септември. Предупреждението за потенциално опасно време е в сила за Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Разград и Силистра. Това става ясно от справка в сайта на Националния институт по метеорология (НИМХ), предаде dariknews.bg.
Минималните температури на 15 септември ще са между 13° и 18°, в София - около 13°.
През деня ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа до умерен, в Дунавската равнина и Източна България – временно силен вятър със западна компонента. Максималните температури ще са между 31° и 36°, в София - около 31°.
По Черноморието ще е слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа умерен, временно силен вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще са 32°-35°. Температурата на морската вода е 23-24°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще е предимно слънчево. Ще духа до умерен, по най-високите части временно силен запад-северозападен вятър. Температурите ще се повишат и максималната на 1200 метра ще е около 25°, на 2000 метра - около 18°.
В петък ще има разкъсана висока облачност. Вятърът ще е предимно умерен, от западната четвърт. Ще се задържи с високи температури, особено в югоизточната половина от страната. По-късно след обяд над Северна България ще се развие купесто-дъждовна облачност и на отделни места там е възможно да превали и прегърми. В събота атмосферата ще остане неустойчива. На места ще има валежи и гръмотевични бури, повишава се вероятността за локални интензивни явления. От запад ще започне понижение на дневните температури.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 22:50
Левски вдигна 27-ата титла в историята си
Дата: 09/05, 22:45
Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:332 Коментара
Балкан излъга Черно море след продължение
Дата: 09/05, 22:32
Ердоган: Европа без Турция е непълна и уязвима при управлението на кризи
Дата: 09/05, 22:19