На почивката: Франция - Австрия 0:0, греда за "петлите"

Дата: 22/09, 22:46

кадър: Диема Спорт

Световният шампион Франция и Австрия играят при 0:0 в пореден мач от Група А1 на Лигата на нациите.

Срещата от "Стад дьо Франс" стартира в 21:45 часа, предава Гонг.

След едва 90 секунди игра Фофана опита удар от дъгата на наказателното поле, но защитник на гостите спря топката с тяло. Кълбото се озова в Мбапе, който залъга протвник и отбеляза, но се оказа, че суперзвездата е бил в нередовно положение и попадението не бе зачетено.

Около четвърт час отне на "петлите" да създадат следващата си ситуация - Клаус намери Гризман на добра позиция в наказателното поле, но ударът на световния шампион с по-слабия му десен крак бе блокиран от защитник. В средата на първата част дяснопоставеният от тримата централни защитници на Дидие Дешан - Жул Кунде, бе заменен принудително от Уилям Салиба.

В 35-ата минута Пенц отрази много опасен удар на Чуамени в гредата, а секунда по-късно развенча и опит на Гризман от около метър разстояние. В края на полувремето пък Мбапе овладя дълго подаване на Чуамени, преодоля Пенц и потърси Фофана на точката за дузпата, но полузащитникът уцели топката по ужасен начин и опропасти стеклата се възможност за гол.