Дончев, ГЕРБ: Партиите се състезаваха кой кого повече не харесва


19/10/2022, 17:30

Редактор: Недко Петров

Стопкадър бТВ

При последното гласуване за председател на НС всяка партия си  подкрепяше кандидата, а така със сигурност председател няма да се избере. Аз не виждам конституционна хипотеза този парламент да съществува дълго време без председател, защото в Конституцията пише, че на първото си заседание Народното събрание избира председател, който трябва да води следващо заседание. Така е, така пише в Конституцията.

Това каза в „Лице в лице“ по бТВ Томислав Дончев. 

Намираме се в политически цикъл, където политиката деградира до това една партия да обяснява или партиите да се състезават кого най-много не харесват. Народното събрание се напълни с политически сили без някакви ясни цели и визия, даже и идеология. Те се състезаваха кой кого повече не харесва и то в такава ситуация, при условие че според вота на хората е избрана една политическа сила и имаме фрагментиран парламент. Ако всеки се затваря в себе си и особено тази ситуация е повод всеки да укорява или да обижда другия, ако няма някакъв модус на съгласие, няма да се получи, допълни Дончев.

 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Давид Иванов спечели Световната купа във Варна
Дата: 09/05, 17:07

Задържаха трима души за побой в столицата
Дата: 09/05, 17:00

„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия
Дата: 09/05, 16:52

Автомобил излезе от пътя близо до мястото, на което загина Сияна
Дата: 09/05, 16:42

Издирват 49 бивши работници на "Химко", за да си получат заплатите
Дата: 09/05, 16:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия