Снимка: Булфото
Служители на Външното ни министерство започнаха протест. Това са членовете на Професионалното обединение на държавните служители от дипломатическата служба. Те обявиха начало на символичните си стачни действия заради ниски заплати, съобщи БГНЕС. Предстоят преговори с ръководството, заявяват служителите на МВнР.
Те настояват за достойно заплащане в системата на Министерство на външните работи, което се изразява в двойно увеличение на заплатите; Индексиране на командировъчните средства при краткосрочно и дългосрочно командироване; Прекратяване на практиката за намаляване на основната заплата при дългосрочно командироване. За символ стачният комитет избра носенето на лентички с цветовете на българския национален флаг.
Стачният комитет събира и подписка в подкрепа на исканията си и обявява, че предвид започнатите действия, духът в МВнР е вече повдигнат.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЦИК обяви новите депутати, заемащи местата на избраните в правителството
Дата: 08/05, 16:22
ЕК с указания за риска от затруднения в доставките на самолетно гориво
Дата: 08/05, 16:17
На живо: Първото заседание на правителството на Румен Радев
Дата: 08/05, 16:05
Тир се запали в движение на АМ "Тракия"
Дата: 08/05, 16:04