кадър Нова тв
Има определени кръгове в страната, които целенасочено и умишлено работят за дискредитиране на парламентаризма. Това коментира пред Радио Варна политическият анализатор Осман Октай.
Голяма е вероятността да бъде организиран референдум за смяна на държавното управление и въвеждането на президентска република, предупреди той.
По повод парламентарната криза, породена от невъзможността да се избере председател на Народното събрание,
"Правят така, че да плашат хората, да ги безпокоят... И след време, ако има организирани и предизвикани бунтове, може да се опитат отново да омърсят партиите и да предизвикат референдум за президентска република. Трябва да се подчертае, че и поведението на партиите дава основание да се говори за това", коментира Октай.
Бившият зам.-председател на ДПС прогнозира, че няма да се стигне до съставяне на стабилно правителство: "Ще видите как партиите в новия парламент дори няма да седнат да говорят една с друга. Това означава, че в средата на месец март догодина отново ще има избори".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мълния изпепели къща в Мъглиж
Дата: 11/05, 22:05
Икономист: Раздутата държавна администрация помпа цените, заплатите в държавния сектор изпревариха частния
Дата: 11/05, 21:48
Украйна е готова за среща между Зеленски и Путин
Дата: 11/05, 21:43