Борис Джонсън няма да опита да се върне на "Даунинг стрийт"


23/10/2022, 23:37

снимка: Булфото

Бившият премиер Борис Джонсън няма да опита да се върне на "Даунинг стрийт", тъй като няма да се включи в битката за председател на управляващата консервативна партия.

Това съобщава "Гардиън", цитирани от Дневник.

Джонсън не бе заявявал официално намерението си да влезе в битката за поста - която би го направила отново министър-председател на Великобритания при победа - след като Лиз Тръс се оттегли след 44 дни на поста.

Въпреки това информацията за кандидатурата му се появи в много британски медии. Решението му прави силно вероятно Риши Сунак да е следващият премиер на Обединеното кралство.


Британски медии коментираха, че той сериозно обмисля тази стъпка. Подалият оставка само преди месеци бивш премиер прекъсна почивката си на Карибите и се върна във Великобритания в петък.

Джонсън заявява, че опитал да убеди основните си потенциални съперници - Сунак и председателя на парламента Пени Мордант - да застанат зад него. Проблемът на кандидатурата му е недостатъчната подкрепа: под 60 депутати биха я подкрепили вместо нужните 100.

Този праг бе обявеното условие за избора на следващия лидер на торите по съкратена процедура - крайният срок за всички кандидати е до утре, в 16 ч. българско време. "Опадявам се, че е най-добре да не позволя номинирането ми да продължи и да отдам подкрепата си на който и да успее", каза той.

 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04

Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58

Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54

Премиерът: Първото заседание на новото правителство ще е още днес
Дата: 08/05, 12:45

Иван Бакалов: Радев може да свърши като Виденов
Дата: 08/05, 12:25

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия