Министърът на отбраната за военната помощ: Предложението ще е крайно консервативно


03/11/2022, 15:10

снимка Булфото

Предложението, което МО ще изготви, е крайно консервативно. Това коментира министърът на отбраната Димитър Стоянов, след като депутатите гласуваха България да предостави военна помощ на Украйна, предава БНТ. Той присъства на дебата, но напусна пленарната зала преди гласуването.

Тази консервативност произхожда от член 9 на Конституцията, където ясно е записано, че въоръжените сили са гарант на сигурността, териториалната цялост и суверенитета и от член 3 на Вашингтонски договор, където изрично е записано, че всяка страна трябва да поддържа собствен отбранителен потенциал, обясни министър Стоянов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04

Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на тридневното примирие
Дата: 10/05, 09:59

Нетаняху поздрави Румен Радев за победата и встъпването в длъжност на новото българско правителство
Дата: 10/05, 09:451 Коментар

Лекар за края на обажданията до джипито: Поставени сме пред дилемата да бъдем хора или изпълнители на абсурдни наредби
Дата: 10/05, 09:381 Коментар

Проф. Чорбанов: Хантавирусът не е заплаха за масова епидемия, у нас трябва да се тревожим за морбили
Дата: 10/05, 09:251 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия