Явор Божанков вече не е част на Правната комисия по желание на Корнелия Нинова


04/11/2022, 14:01

Снимка: Булфото, архив

По искане на председателя на БСП Корнелия Нинова депутатът Явор Божанков вече не е част на Правната комисия в 48-мото НС. Самият той определи, че в това няма нищо драматично и не е изненадан, въпреки че председателят на левицата е поискала парламентът да го освободи.

Той бе включен в състава на Комисията по конституционни въпроси. Към предложението от групата на левицата не бяха внесени мотиви.

Самият Божанков отрече да има конфликт с ръководството: "Няма нищо драматично. Комисията по конституционни въпроси е не по-малко важна. Разговарял съм с колегите. Не е изненада за мен преместването ми от Правна комисия, така че, пак ви казвам, отстраняване, изключване не е точен термин, не е точната дума, тъй като заедно с колегите сме го решили това", допълни депутатът пред БНР.

Помолен да коментира дали причина за рокадата не са негови твърдения, които се различават от официалните партийни позиции, а именно за оказване на помощ за Украйна, както и че е против връщането на хартиената бюлетина, Божанков заяви: "Всеки има право на собствено мнение, на нюанси, но в БСП това се зачита. Факт е, че щом мога да говоря и да изразя мнението си, има свобода и демокрация.

По думите на Божанков няма нито нещо драматично, нито сензация към този момент.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Почина бившият директор на Пловдивския архив
Дата: 11/05, 23:14

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 23:10

Тръмп спира федералните данъци върху горивата
Дата: 11/05, 23:07

Дават ход на делото срещу 21-годишния Михаил, обвинен за смъртта на Йоана
Дата: 11/05, 23:00

Внесоха законопроект за по-строга забрана на китайските автомобили в САЩ
Дата: 11/05, 22:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия