НАТО предупреди Сърбия, че е в готовност да се намеси в Косово


06/11/2022, 15:05

Кадър United States Air Force

НАТО бди и е готова да се намеси, в случай че стабилността в Косово бъде застрашена, заяви заместник генералният секретар на Алианса Мирча Джоана часове след като местните сърби обявиха, че се оттеглят от участието си в парламента, администрацията и съдилищата на страната, предаде Новини.бг.

Повод за бойкота стана заканата на косовското правителство да санкционира местните сърби, които откажат да сменят сръбските регистрационни номера на автомобилите си с косовски.

С настояване Прищина да одобри създаване на Асоциация на сръбските общини от служба се оттеглиха и сръбските полицаи, което принуди останалите им колеги да удължат смените си от 8 на 12 часа.

В северната част на град Митровица, която е населена със сърби, полицаи не се виждат никъде, а само италиански жандарми, които са част от мироопазващата мисия на НАТО - КФОР, предава агенция Ройтерс.

КФОР наброява около 3700 души. След като обсъди ситуацията със специалния представител на Евросъюза за Западните Балкани Мирослав Лайчак, заместник генералният секретар на НАТО Мирча Джоана призова правителствата на Сърбия и Косово да проявят сдържаност и да не допускат ескалация на напрежението, отбелязва БНР.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



бТВ: Радев върна изпълнен мандат на Йотова, става премиер и слива министерства
Дата: 07/05, 17:161 Коментар

На живо: Илияна Йотова връчва мандата на кандидата за премиер Румен Радев
Дата: 07/05, 17:09

БТВ обяви министрите на Радев
Дата: 07/05, 17:04

Събраха над 28 милиона подписа за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 07/05, 17:00

Кабинетът "Гюров" предложи данъчни облекчения
Дата: 07/05, 16:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия