Димитър Стоянов: Трябва ново бетоново преградно съоръжение с височина над 3 метра


08/11/2022, 08:50

Снимка: Булфото

"Трябва да се мисли за ново преградно съоръжение, което да  е бетоново и с височина над 3 метра". Това заяви в ефира на бТВ служебният министър на отбраната Димитър Стоянов, който коментира новината за загиналия полицай след стрелба на границата. 

"Това е станало вчера около 20:35 ч., когато неустановено лице стреля по съвместен наряд на Гранична полиция и военнослужещ, който изпълнява задълженията си по охрана на границата в района на село Голям Дервент. Военнослужещият не се е оттеглил", заяви той. Стянов добави, че служителите на МВР и военнослужещи могат да отговорят на стрелба.

"Това, което се е случило днес, е случайност. Въпреки това съм разпоредил за допълнителни мерки, за да се осигури безопасността на военнослужещите по границата", подчерта Стоянов.

Министърът уточни, че 40 военнослужещи помагат за поддръжката на оградното съоръжение.

„Моето мнение, че видеонаблюдението трябва да бъдат насочени и към турската територия. В момента съоръженията не позволяват това. Това съоръжение, в този вид, което беше представено като „Китайска стена“, за което бяха дадени над 200 милиона лева, не е надеждно“, категоричен е той.

„Трябва да се мисли за ново преградно съоръжение, което да  е бетоново и с височина над 3 метра. Ние се справяме с охраната на границата. За съжаление днес с цената на живот“, каза още Стоянов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:42

Привикват българския посланик в Скопие заради термина "северномакедонски"
Дата: 12/05, 19:34

Транспортният министър въведе временни ограничения върху плащанията и поемането на нови задължения
Дата: 12/05, 19:27

Богомил Николов: Мерките за цените овластяват институциите, не потребителите
Дата: 12/05, 19:15

Градушка помля училище в Трявна, обявиха сряда за неучебен ден
Дата: 12/05, 18:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия