Снимка: Булфото
Главният секретар на МВР Петър Тодоров обяви, че убитият граничен полицай до с. Голем Дервент е бил прострелян докато е проверявал срез на оградата по границата. Той е бил застрелян в главата като е загинал още при първия изстрел, съобщава БНТ.
"След 20 часа снощи в района на 242 пирамида до селото граничен наряд в състав серж. Петър Бъчваров и служител на МВР се натъкват на срез на оградата. Слизайки от моторното превозно средство, нашият служител насочва фенера към въпросния срез в оградата, последва веднага изстрел от Турция като още с първия изстрел колегата е убит. Стрелят и по сержанта, който, за щастие, успява да се крие зад МПС-то, а стрелбата продължава – 10-15 изстрела са произведени. За щастие, той остава невредим, а групата, от която идват изстрелите, се оттегля в дълбочина към вътрешността на Турция", обяви Тодоров.
Българските власти са осъществили веднага контакт с турските си колеги, които уверили, че ще предприемат всички мерки групата да бъде заловена и отговорните за убийството да бъдат изправени пред закона.
Според МВР най-вероятно става въпрос за опит за нелегално преминаване на мигранти.
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев определи случилото се като безпрецедентно и обяви, че ще се вземат нови мерки за безопасността на хората, които охраняват границата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пищене в студиото на Нова тв: Ще ни бомбардират, обяви Симов
Дата: 11/05, 10:09
Вацев: Тече подмяна на елита в Русия, България има кратък хоризонт за вземане на решения
Дата: 11/05, 10:04
Варна стартира възстановяването на панорамния път към Златни пясъци
Дата: 11/05, 10:02
Българин покори 8-хилядника Макалу
Дата: 11/05, 09:59
ЕС иска възстановяване на връзките със Сирия с цел връщане на мигранти
Дата: 11/05, 09:57