Снимка Община Варна
578 години от битката при Варна, известна още като битката на народите, бе отбелязана днес в Парк-музея на бойната дружба-1444 г. „Владислав Варненчик“. По традиция с военен ритуал бяха поднесени венци и цветя пред саркофага на крал Владислав III Ягело.
Парк-музей „Владислав Варненчик“ отбелязва с тържествен ритуал 578-ата годишнина от Битката при Варна
На събитието присъстваха Коста Базитов, зам.-кмет на Община Варна, директорът на музея Невян Митев, представители на Областната администрация и на районните кметства. Свещеници при храм „Св. Димитър“ отслужиха панихида в памет на загиналите воини.
Организатор на събитието е Парк-музеят на бойната дружба 1444 г. „Владислав Варненчик“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мазутът на плаж в Камчия се оказа от стар разлив, изследват водата
Дата: 22/06, 14:04
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Дата: 22/06, 13:57
Гюров отказа да коментира дали ще се кандидатира за президент
Дата: 22/06, 13:50
Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Дата: 22/06, 13:41
Туристка: В планината още има снежни преспи, избирайте внимателно маршрутите
Дата: 22/06, 13:34