снимка: Пиксабей
Три щата решаваха съдбата на Сената в САЩ, а надпреварата на междинните избори беше изключително оспорвана по време на преброяването в сряда, съобщават западни издания. Окончателните резултати не бяха готови до късно вечерта, но по всичко личи, че републиканците ще контролират Камарата на представителите.
Анализатори не изключваха и абсолютна победа за републиканците, тъй като те имаха сериозни шансове да спечелят мнозинство и в двете камари на Конгреса. 48 на 49 за републиканците са местата, спечелени от двете партии за Сената, а в долната камара разпределението е 186 за демократите и 202 за съперниците им, сочат данни на Си Ен Ен от сряда вечерта.
Финалното преброяване за местата в Сената продължи до късно в Джорджия, Аризона и Невада, предава 24 часа. Дори и републиканците да успеят да си спечелят един глас повече, в Сената ключов вот има председателката Камала Харис, вицепрезидент на страната и твърд демократ. Затова голям обрат в това отношение не може да се очаква.
Дълбокото разделение в ценностите на американското общество доведе почти до равенство между двете най-големи партии в САЩ. Бързо стана ясно обаче, че сериозна “червена вълна”, на която се надяваха републиканците, няма да се превърне в реалност.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Зеленски предупреди чуждестранните лидери да не присъстват на парада в Москва
Дата: 07/05, 21:291 Коментар
Депутат за новите министри: По делата им ще ги познаем дали стават или не
Дата: 07/05, 21:25
България има нов тото милионер
Дата: 07/05, 21:17
Първан Симеонов: Хората казват на Румен Радев, че не обичат крайностите
Дата: 07/05, 21:12
Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57