снимка Булфото
Днес по обяд "Царевна" се очаква на акостира във Варна. Корабът се завръща у нас след деветмесечно задържане на украинското пристанище в Мариупол. Очакваното му пристигане е в 12,30 - 13 часа.
Предвидена е пресконференция на капитана по време на задържането на кораба Павел Павлов, старши помощник капитан Владимир Маринов, Даниел Стефанов - представител на корабособственика и управителят на фирма "Овърсийз Меритайм" Николай Стефанов, предаде БНР.
Екипажът, след евакуирането на 14 души от тях през април, включва останалите доброволно на борда капитан Павел Павлов, двама български и двама украински моряци. През април, след прибирането на евакуиралите се моряци, беше коментирано, че броят им не е достатъчен, за да може корабът да отплава. Понастоящем плавателният съд е отплавал от Мариупол с пълен екипаж. Наети са украинци за попълване на състава.
"Царевна" плава под малтийски флаг.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Страните, спазващи санкциите на САЩ срещу Иран, ще имат затруднения при преминаването на Ормузкия проток
Дата: 10/05, 10:21
Авария оставя без вода днес абонати във Варна
Дата: 10/05, 10:18
Проф. Дейвид Шулц: Тръмп търси "нов Орбан" в Европа, за да разбие консенсуса в ЕС
Дата: 10/05, 10:10
Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04