кадър: БНТ
Стотици младежи от марокански произход излязоха по улиците на Брюксел след мача Белгия - Мароко, който Белгия загуби с 0:2.
Радостта на запалянковците прерасна във вандалски актове, те започнаха да палят автомобили и скутери, да чупят витрините на магазини и да хвърлят бомби и камъни по полицията и по журналисти. Полицията се намеси със сълзотворен газ. Кметът на Брюксел остро осъди вандалските актове.
В размириците пострадаха и журналисти. Привържениците на Мароко счупиха стъклата на автомобила на екипа на една от обществените телевизии в Белгия, а операторът беше ударен с камък.
Властите в Брюксел затвориха няколко от метростанциите, за да предотвратят вандалските актове и в метрото.
Размирици и сблъсъци имаше и в други белгийски градове. Във втория по големина град в Белгия Антверпен репортерът на комерсиалната телевизия Ве Те Ем беше принуден да прекъсне прякото си включвате, след като беше нападнат от запалянковци в ефир.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Даниел Панов: Здравето на великотърновци е на първо място!
Дата: 15/01, 21:11
5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 15/01, 21:10
Министър Манол Генов спира работата на завод във Велико Търново
Дата: 15/01, 21:07
Здравният министър: Успяхме да направим една сериозна реформа
Дата: 15/01, 21:031 Коментар