Бразилия пречупи коравите швейцарци и стигна осминафинал

Дата: 28/11, 19:59

Стопкадър БНТ

Бразилия победи Швейцария с 1:0 след късен гол на Каземиро във втория си мач от група "G" на Световното първенство в Катар и се класира за осминафиналите. Преди последните двубои в групата "кариоките" са лидер с 6 точки, пред Швейцария - 3, Камерун - 1, и Сърбия - 1. В послените срещи Бразилия среща Камерун, а Сърбия - Швейцария.

Началото на срещата бе спокойно - без ситуации пред двете врати в първите десет минути. Все пак бразилците имаха териториално предимство, но с изключение на едно опасно влизане в наказателното поле на Ричарлисон, завършило с ъглов удар, нищо по-опасно не се случи, пише Sportal.bg.

В 27-ата минута дойде първата опасност пред една от двете врати. Винисиус Жуниор бе забравен в наказателното поле и получи топката с дълъг пас на Рафиня. Ударът му от въздуха обаче бе избит от Зомер в ъглов удар. Малко по-късно Рафиня стреля точно от дистанция, но без особени проблеми за стража на швейцарците.

До края на първата част ситуацията на терена не се промени особено. Бразилия диктуваше темпото, но не намери правилния път към вратата на съперника. В моментите, когато се стигаше до нещо около Зомер, вратарят действаше сигурно и не позволи напрежение около вратата му. Швейцария от своя страна всичко на всичко влезе два пъти в наказателното поле на Бразилия, но това не доведе до опасност.

В началото на втората част играта продължи в същото течение, при което Бразилия продължи да атакува, но ялово. Швейцария погледна малко по-смело към вратата на Алисон, но най-опасното нещо бе едно разбъркване в наказателното поле, което не завърши с удар.

26

В 57-ата минута Ричарлисон не успя да засече остро центриране отляво в наказателното поле. Това бе най-чистото положение в началото на второто полувреме.

В 64-ата минута Бразилия успя да открие резултата, но попадението бе отменено от ВАР. След няколко спечелени единоборства в средата на терена за южноамериканците Винисиус бе изведен на чиста позиция и реализира. Оказа се обаче, че Ричарлисон е бил в засада при едно от единоборствата преди подаването към голмайстора и голът правилно не бе зачетен.

Бразилия продължи да действа доста безидейно в предни позиции, но в 83-ата минута брилянтно действие на Казимиро зарадва тима на Тите. Полузащитникът на Манчестър Юнайтед получи възможност за изстрел в наказателното поле и с отличен шут по диагонал не остави шансове на Зомер.

Топ 10 летни аромата от Arabic Scents: Открийте своя неустоим летен аромат
Дата: 19/04, 23:30

Какви са най-често ползваните мерни прибори за лов?

Автобус с българска регистрация катастрофира в Турция
Дата: 19/04, 23:28

Антоанета Стефанова спечели първата си партия на Eвропейското първенство по шахмат
Дата: 19/04, 23:08

На първо четене: По-високи заплати за военните от 2025 година
Дата: 19/04, 22:52