Нидерландия и Сенегал се класираха за осминафиналите на Мондиала

Дата: 29/11, 19:46

Стопкадър БНТ

Известни са още два отбора, които се класираха на осминафиналите на Световното първенство по футбол в Катар.

Нидерландия победи с 2:0 домакина Катар в последния мач на двата тима от груповата фаза на Световното първенство в Катар. Двете попадения за “лалетата” паднаха във всяко едно от двете полувремена и бяха дело на Коди Гакпо (26’), за когото това бе трети гол в три мача на турнира, и Френки де Йонг (49’). Така нидерландците завършиха първи в група "А" и ще играят на осминафиналите срещу втория в групата на Англия.

Сенегал също си осигури участие на 1/8-финалите, след като победи с 2:1 Еквадор в ключов двубой. Африканският тим заслужи класирането си с по-добра игра, докато южноамериканците, които оставиха много добри впечатления в двубоите с Катар и "лалетата", станаха жертва на собствения си подход, тъй като явно излязоха с мисълта за равенство, което би им свършило работа. Исмаила Сар откри резултата от дузпа в самия край на първата част, а Мойсес Кайседо изравни в 68-ата минута.

Само две минути след това обаче Калиду Кулибали донесе победата на шампиона на Африка, който в първия кръг от елиминациите ще се изправи срещу победителя в група "В", в която в момента лидер е тимът на Англия, пише Sportal.bg.

Нинова: Най-добре е на 9 юни изборите да са "2 в 1"
Дата: 28/03, 13:12

Заместник-кмет: Община Варна разреши казуса с физкултурния салон на VII СУ „Найден Геров"
Дата: 28/03, 13:06