Радостин Василев отнесе забележка за думите си, че в пленарна зала има мутренско управление, патриархат, матриархат и емират


02/12/2022, 15:45

Снимка Булфото, архив

Депутат произнесе остри думи към колегите си и беше смъмрен от председателстващия НС: 

Радостин Василев от "Продължаваме промяната" бе наказан със забележка в парламента. Това се случи в рамките на дебата по промените в Изборния кодекс на второ четене. Наказанието му наложи водещият заседанието Йордан Цонев, пише news.bg.

Причината са думите му към депутатите, че "все още корпоративно-мутренското управление присъства и в пленарна зала". Според Василев Изборният кодекс се променя от един патриархат, един матриархат и един емират. "Г-н Василев официално ви правя бележка за използване на език, който не е съвместим с парламентарния речник и за обида към народните представители в цялата зала", каза още Цонев.

Йорданка Костадинова от ПП нападна ГЕРБ, завявайки, че става въпрос за техните машини за гласуване, купени от техния МС. По думите й сега мнозинството искало да затрие 100 милиона лева. Тези пари отиват на боклука, критикува тя. А тези средства, според Костадинова са достатъчни за изграждането на Националната детска болница.

Димитър Аврамов от ДПС попита Владимир Табутов виждал ли е мотика. Депутатът от ПП му отговори, че е виждал и е работил с мотика. Отправи му предизвикателство да се състезават с мотика. Когато обявите състезанието, поканете и други, защото цялото ми детство мина с този инструмент, включи се и председателстващият заседанието Йордан Цонев.

Унищожихте машините, а флаш паметта превърнахте я купчина пластмаса, каза Надежда Йорданова. В НС има една токсична обстановка, в която никой на никого не вярва, каза и Искрен Митев от ПП.С предубеждение не може да се спори, констатира и Асен Василев. По думите му идеята е да се открадне вота на българите. Честито на крадците!, пожела Василев. Това, което сътвори хартиената коалиция може да бламира преференцията, смята Настимир Ананиев. Той заподозря, че някой се страхува да чуе какво искат да кажат избирателите.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06

Лили Иванова за Дара: България се гордее с теб! Бъди щастлива и... БАНГАРАНГА!
Дата: 12/05, 17:53

Обсъдиха мерки за насърчаване развитието на морските аквакултурни пространства във Варненско
Дата: 12/05, 17:431 Коментар

Разследват екопрестъпление зад взрива, вдигнал на крак Горна Оряховица
Дата: 12/05, 17:351 Коментар

Мъж e осъден за купуване на гласове в Плевенско
Дата: 12/05, 17:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия