Кадър БНТ
Това заяви Борислав Гуцанов от БСП по повод коментара от страна на президента Румен Радев за “Продължаваме Промяната”. Според социалиста държавният глава е искал да отстрани ГЕРБ от властта и на тяхно място да бъде ПП, за да може по този начин той да има повече власт в България. Гуцанов коментира и ситуацията с Шенген. Според него служебният кабинет е имал още много какво да направи, за да изчисти въпросите с Нидерландия
„Да, ние си имаме своите проблеми. Един от тях е изграждането на оградата по границата ни с Турция, което се случи по един безобразен начин с отклоняване на средства. За жалост, прокуратурата не се задейства по тези въпроси. Грешка беше и смяната на гранична полиция от сегашния министър. Но да се говори, че страната ни не отговаря на условията, това е прекалено”, добави той.
Според социалиста в оставащите няколко дни трябва да се направи всичко възможно България да стане част от Шенген. По неговите думи в последните месеци служебният кабинет е имал какво още много повече да направи, за да се изчистят въпросите с Нидерландия, при положение че напрежението е било ясно за всички.
По неговите думи Румен Радев е искал да отстрани ГЕРБ от властта и на тяхно място да бъде ПП, за да може по този начин той да има повече власт в държавата. Според социалиста президентът не е наивник и много добре е знаел кои са „Продължаваме промяната”, за да коментира ситуацията по начина, по който сега го прави.
„Ние не можем да подкрепим мандат на ГЕРБ, защото 12 години водим битка с техния управленски модел. Няма как в момента ние да ги подкрепим, защото проф. Габровски е кандидатът им за министър-председател. Ние го уважаваме като лекар и специалист и затова ще отидем очи в очи да му кажем, че няма да получи подкрепата на БСП. Така е редно”, каза още Борислав Гуцанов.
Той подчерта, че когато се стигне до третия мандат, тогава левицата ще коментира дали може или не може да се състави редовен кабинет.
„Да, считаме, че е по-добре да има редовен кабинет и виждате, че през последните месеци по всякакъв начин се стремим да има такъв – направихме всичко възможно с мандат на „Има такъв народ”, с „Продължаваме промяната” и „Демократична България” направихме огромен компромис. И сега сме готови на мъдри държавнически действия”, добави той по темата.
Той посочи още, че ако третият мандат бъде връчен на БСП, ще има преговори за правителство, но допусна, че с ГЕРБ трудно ще се намери общ език. Относно втория мандат на „Продължаваме промяната” Гуцанов счита, че БСП има много разминавания с тях и не вижда как ще бъдат изчистени на преговори”.
„От първостепенно значение за БСП е въпросът как ще се развива държавата, за което в последните месеци не се говори”, изтъкна депутатът от „БСП за България”
Рожден ден празнува Дони
Дата: 07/05, 03:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 02:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 02:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 02:00
Неймар се извини за шамара
Дата: 07/05, 02:00