кадър bTV
Редактор: Веселин Златков
Журналистът от bTV Боби Лазаров призова тази сутрин в ефир НАП да извърши проверка на инфлуенсъри, които печелят пари от изявите си в различни социални мрежи. Той даде пример със свой приятел преподавател, който бил потърсен от данъчните, защото открили, че не е платил данък върху хонорар, който бил на стойност 80 лева.
Според Лазаров много по-добре е агенцията по приходите да потърси сметка не на такива хора, а на тиктокъри, ютюбъри и инфлуенсъри, които сами се хвалят, че печелят хиляди левове, но не е ясно дали плащат някакви данъци за това и изобщо дали декларират тези доходи.
Боби Лазаров освен това се пошегува с новите професионалисти в социалните мрежи, като ти наричаше през цялото време „чиктокъри, ючубъри и инфлуенчъри”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Десет случая на туберкулоза открити в Патра
Дата: 10/05, 14:30
Стреляха и раниха моторист в Атина
Дата: 10/05, 14:20
Повреди се бариерата на гарата в Първомайци, влак едва не отнесе кола
Дата: 10/05, 14:10
Предупреждение за градушки в понеделник
Дата: 10/05, 14:00
Починал е директорът на кукления театър в Търговище
Дата: 10/05, 13:50