Напрежение между Гърция и Турция: Предупредителни изстрели в Егейско море


06/01/2023, 11:11

Кадър Нова 

Инцидент в Егейско море се случи, в момент, в който напрежението между Гърция и Турция остава високо. В Егейско море са произведени предупредителни изстрели от страна на гръцката брегова охрана. Гърция и Турция представиха своите различни гледни точки.

Поредна ескалация между Гърция и Турция в Егейско море. Екипажът на катер на гръцката брегова охрана е произвел предупредителни изстрели, за да възпре турски съд на бреговата охрана, който се опитал да го изтласка в източната част на морето, предаде Нова.

Бреговата охрана на Турция обаче дава по-различна версия на инцидента, станал югоизточно от гръцкото островче Фармакониси. Турската страна твърди, че катер на гръцката брегова охрана е притеснил турски риболовни лодки край турския крайбрежен курорт Дидим в Егейско море, което е накарало турските власти да изпратят катер на бреговата охрана.

 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Григор Димитров стартира срещу квалификант в Бордо
Дата: 10/05, 23:42

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 23:40

Предприемачът Филип Миланов: Надявам се децата ми да останат в някаква по-добра среда
Дата: 10/05, 23:35

Рекорден брой сезонни работници от трети държави отчетоха у нас
Дата: 10/05, 23:28

Още три медала за България в последния ден на Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 10/05, 23:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия