Ваня Нушева: Не е въпросът кои политики обединяват партиите, а как да се реализират


09/01/2023, 16:29

Редактор: Юлия Георгиева

кадър Нова тв

В политиката няма невъзможни неща. В настоящия парламент ПП и ГЕРБ се очертаха като антагонисти. Политическите им лидери показват, че едва ли ще бъде променен подхода на двете партии. 

Това коментира пред Нова тв политологът Ваня Нушева.

Ако обърнем поглед напред и потърсим отговор на въпроса дали е възможно съставяне на правителство, подкрепено от ГЕРБ и ПП, всъщност първо трябва да отговорим по какви политики биха могли да намерят съгласие. На второ място - по какъв начин да бъдат реализирани тези политики. На трето място - кой или какви експертни фигури биха реализирали тези политики. Отговорът на тези въпроси не е еднозначен, но въпреки това можем да кажем с голяма степен на увереност, че има съгласие по малък брой политики между тези две партии. Това, което обаче трябва да очертаем е, по какъв начин могат да бъдат реализирани тези политики. Защото през последните няколко седмици политици казват, че може да се намери консенсус по някои политики, но ключовият въпрос е как това да стане, коментира тя. 

И оттук започват големите разделения. Трудно е постигането на такова съгласие и затова отиваме към избъри, заключи тя. 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Сред изненадите по трасето на Джиро д'Италия: Хоро, сватба и балет
Дата: 10/05, 21:12

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 21:10

Мините над Кюстендил - под засилена охрана заради откритата нарколаборатория
Дата: 10/05, 20:54

Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:372 Коментара

Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:222 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия