Снимка Булфото
Жена осъди градската управа в морската столица.
Община Варна е осъдена да плати 4552 лв. обезщетение на пострадала от дупка в тротоар. Решението на Районния съд в морската столица е от 4 януари тази година, след проведено през декември м. г. заседание по делото, показа справка на Дарик сред постановените съдебни актове.
Инцидентът е станал на 11 ноември 2018 г. на ул.”Никола Й. Вапцаров”, в района на бл. 11 в кв.”Чайка”. Жената се спънала в счупена тротоарна плочка и кракът й попаднал в образувалата се дупка. При падането счупила лявото си рамо, което налoжило 9-дневен престой в болница, оперативно лечение и закупуване на система за еднопосочно протезиране на раменната става на стойност 4500 лв.
В съдебния иск пострадалата варненка претендира за 4552.20 лева, колкото са направените разноски по лечението. Твърди се, че пропадането в необезопасена тротоарна плочка е в резултат на поведение на лица, които ответната Община е натоварила да следят за изправност на пътната настилка.
Искът е приет за основателен и уважен напълно от Варненския районен съд. За сметка на Общината са и направените по делото съдебни разноски в размер на 1187 лева.
Решението подлежи на обжалване.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Издирват 49 бивши работници на "Химко", за да си получат заплатите
Дата: 09/05, 16:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 16:30
Александър Николов ще играе за иранския Фулад Сирджан на финалите за азиатската Шампионска лига
Дата: 09/05, 16:21
Спецакция на СДВР: 19 арестувани
Дата: 09/05, 16:03
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 15:50