Висшата лига се завръща с пълна сила и феновете очакват напрегнатите срещи от коледните кръгове. В един от тях Арсенал приема Уест Хям, като и двата отбора се нуждаят от точки. Но докато „топчиите“ заемат лидерската позиция и ще се опитат да се задържат там в оставащите кръгове до края на годината, то „чуковете“ се намират в доста деликатна ситуация.
Възпитаниците на Мойс изживяха истински шок преди паузата за Световното първенство, инкасирайки 3 поредни поражения в елита на Острова. Загубите доближиха Юнайтед само на точка от зоната на изпадащите. По-неприятното е, че „чуковете“ отбелязаха едва 1 попадение в тези срещи, като в същото време допуснаха 4 гола в своята врата.
Неволите на Уест Хям в предни позиции ясно проличават от статистиката на тима от изминалите кръгове във Висшата лига. Юнайтед е отбелязал 12 попадения от старта на сезона, което е 2-ото най-слабо постижение до момента сред отборите от английския елит.
Доста по-различно е настроението в Северен Лондон, където Арсенал се надява да зимува на върха във временното класиране. „Топчиите“ са изненадващият лидер в лигата, но това, което прави голямо впечатление, е силната игра на столичани срещу водещите тимове в елита. За разлика от минали години, сега Арсенал се справя доста по-добре с 2 от фаворитите - Челси и Ливърпул.
Междувременно „артилеристите“ демонстрират подчертано самочувствие през тази година и в дербитата срещу най-силните лондонски съперници. През есента „топчиите“ надделяха над своя отколешен противник Тотнъм, а преди паузата за Световното първенство изтръгнаха трудна победа при визитата си на Челси според онлайн букмейкъра betmarket .
Това дава основание на новия български букмейкър Бетмаркет да фаворизира Арсенал в предстоящия сблъсък с Уест Хям. Но „чуковете“ имат своите шансове да измъкнат поне точка на „Емирейтс“, което е оценено с отличния коефициент за реми - 4.33.
*публикация
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Актуална пътна обстановка
Дата: 31/12, 08:20
Снежни бури връхлетяха САЩ
Дата: 31/12, 08:10
15-16 градуса след 3-и януари
Дата: 31/12, 08:00
Проверяват сигнала за атака по резиденция на Путин
Дата: 31/12, 07:502 Коментара
Техническо прекъсване на банковите услуги от 21:00 часа днес до 01:00 часа след полунощ
Дата: 31/12, 07:40