Снимка: Булфото
Непал бе разлюлян от земетресение с магнитуд 5,6 разтърси днес. То бе усетено дори в индийската столица Делхи, предаде Ройтерс, като се позова на Геоложкия институт на САЩ, пише БТА.
Земетресението е било на дълбочина от 25 км, а епицентърът му е бил на около 63 км северозападно от района Джумла, който се намира на около 300 км от непалската столица Катманду.
Все още няма информация за жертви и за материални щети.
„Това беше доста силен трус. Всички хора наизлязоха по улиците и за известено време цареше хаос“, каза Наин Рауал, представител на властите на съседния район Баджура.
Европейско-средиземноморският сеизмологичен център каза по-рано, че трусът е бил с магнитуд 5,4.
Потребители в социалните мрежи в Индия казаха, че са усетили силно земетресението, което е разклатило мебели и окачените на тавана вентилатори.
През 2015 г. земетресение от 7,8 в Непал отне живота на около 9000 души.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мъри Стоилов отказал на Фенербахче
Дата: 22/06, 23:43
Трима убити при стрелба в Монреал
Дата: 22/06, 23:37
Стоичков за Меси: Всички спорове са излишни
Дата: 22/06, 23:27
МОСВ: Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
Дата: 22/06, 23:09
От ФИФА за Меси: Историята е написана
Дата: 22/06, 23:02