Булфото
Редактор: Виолета Николаева
БНТ съобщава, че в момента сняг на парцали пада на прохода „Предел“, има закъсали камиони. Поне 20 машини снегорини проправят пътя.
Шофьорите да бъдат със зимни гуми и да се готвят за всякакви ситуации.
Очаква се снеговалежът да се засили.
Пътните настилки са предимно мокри, на места заледени, обработени и проходими при зимни условия, предупреждават от АПИ.
Между минус -2 и +3 градуса са температурите тази сутрин. Все още преваляванията, където ги има, са слаби. Днес следобед и през нощта, в западната половина на България ще има силен снеговалеж, съобщи Станислава Цалова по БТВ.

За областите Пловдив, Благоевград, Пазарджик, Смолян, има код оранжево за опасни снеговалежи с образуване на снежна покривка с повече от 20 см. По-интензивни ще бъдат снеговалежите в следобедните часове и през нощта. На повечето места в Западна България днес важи жълт код за силни снеговалежи през втората половина на денонощието. Кодът е за сняг в западните райони, а за дъжд - в Източните. В Хасково кодът е само за дъжд. От агенция Пътна инфраструктура призовават шофьорите, на които им предстои пътуване в западните и южните части на страната, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Застудяването днес ще продължи.
Максималните температури ще бъдат предимно между 1 и 6 градуса. Ще духа по-често слаб, до умерен вятър от Изток - Североизток. Ще бъде облачно. През втората половина на денонощието валежите ще се активизират, ще продължат и през нощта. Най-общо в западната половина ще вали сняг, в източната - дъжд. На изток на отделни места ще има слаби валежи от дъжд, ще има условия за поледици. В Рило - Родопската област ще има условия за значителни снеговалежи, в планините - за виелиици и навявания, по проходите очаквайте проблеми. Валежите ще продължат и през следващите дни. Ще има места със сняг, но и с дъжд с възможни поледици, гласи още прогнозата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 01:00
На 8 май църквата почита паметта на Свети апостол и евангелист Йоан Богослов, честват се имената на Йоан, Йоана, Иван, Иванка
Дата: 08/05, 01:00
Роналдо с гол номер 100 в саудитското първенство
Дата: 08/05, 00:45
8 май – Световен ден на Червения кръст и Червения полумесец
Дата: 08/05, 00:30
Мартин Карбовски за правителството на Радев: Приличат на хора, на които ще се довериш, ако си купуваш кола на старо
Дата: 08/05, 00:00