Везенков отбеляза 23 точки за победата на Олимпиакос

Дата: 28/01, 01:00

снимка: БК Олимпиакос /Фейсбук

Националът Александър Везенков и неговият Олимпиакос победиха Макаби Тел Авив с 95:89 (24:25, 27:11, 20:28, 24:25) като домакини в Атина в среща от 21-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Успехът бе трети пореден и общо 14-и за гръцкия гранд, който отново излезе начело във временното класиране.

Израелският състав допусна десето поражение и заема осмо място преди приключването на всички двубои от кръга, предава БТА.

Спортист номер 1 на България за 2022 година Александър Везенков изигра добър мач за Олимпиакос и завърши като най-резултатен за победата с 23 точки и 9 борби за 26 минути на терена.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха с 11 точки - 21:10 в началните минути, но гръцкият шампион навакса изоставането си до 24:25 след първата част, в която Везенков вкара 11 точки.

Домакините имаха превъзходство до почивката и дръпнаха с 15 точки - 51:36. През второто полувреме баскетболистите на Олимпиакос останаха водещи в резултата, макар Макаби да намали пасива си до 7 точки преди четвъртата част до 71:64.

Шакил МакКисик отбеляза 13 точки и 2 борби за домакините, а Костас Папаниколау добави 10 точки.

Роман Соркин се отчете с 23 точки и 9 борби за отбора от Тел Авив.

За Олимпиакос предстои домакинство на Арис в неделя, 29 януари в първенството на Гърция, а в следващия кръг от Евролигата Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на Фенербахче в Турция на 31 януари.