Гредите спряха Спартак към победата

Дата: 29/01, 16:55

Снимка spartakvarna.bg

Спартак завърши 0:0 с 13-тия в Украйна Минай в третата си контрола в Алания. В тази проверка Херо пробва схема 3-4-1-2, като голяма част от тези, които започнаха в основния състав, най-вероятно ще излязат и в първия пролетен мач с Лудогорец на 11 февруари във Варна.

„Соколите“ превъзхождаха съперника, особено през първото полувреме, когато не успяха да открият резултата. Хубаво е също, че варненци играха стабилно в защита и не допуснаха опасности пред своята врата.

В 8-ата минута Ромей Ивееш отправи силен удар, но вратарят Олександър Бандура изби в корнер. Четири минути по-късно Лерой-Жак Микелс шутира леко в ръцете на стража на украинците.

В 24-ата минута Родни Антуи направи страхотен пробив и шутира мощно, но топката се отби от гредата.

В 32-рата минута бе отменен гол на Бен Карамоко. След центриране на Микелс Антуи отклони топката с глава към далечна греда и там Карамоко я насочи с крак от въздуха в мрежата, но асистентът вдигна флага за засада на защитника на „соколите“.

В 37-ата минута активният Ивееш центрира за пореден път и се стигна до меле в пеналта, в което Марио опита да играе с топката, но не успя и защитник изчисти в корнер.

Второто полувреме започна с удар отдясно по земя на украинец, който влезлият Иван Дичевски спаси.

В 59-ата минута Херо направи пет смени наведнъж, като в игра се появиха Олдър, който заигра като десен централен защитник, Руменов, Васев, Андриан Димитров и Баланюк.

В 76-ата минута след мощен удар на Ивей Ромееш кълбото разтърси напречната греда.

Заради травми спаринга пропуснаха Никола Борисов и Виктор Митев.

Съставът:

Спартак – първо полувреме (3-4-1-2): 31. Кристиано Фигейредо - 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков – 14. Ивеш Ромеей 17. Александър Белоусов, 22. Роберто Хименес, Иван Йорданов - 13. Лерой Микелс - 47. Родни Антуи, 23. Жоао Марио

Спартак – второ полувреме (3-4-1-2): 21. Иван Дичевски - 3. Бен Карамоко (59 – 20. Нейтън Олдър), 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков – 14. Ивеш Ромей, 17. Александър Белоусов, 8. Ивайло Климентов, 71. Иван Йорданов (59 – 77. Румен Руменов) - 13. Лерой Микелс (59 – 77. Божидар Васев) - 47. Родни Антуи (59 – 28. Андриан Димитров), 23. Жоао Марио (59 - 27. Денис Баланюк)

Антоанета Стефанова спечели първата си партия на Eвропейското първенство по шахмат
Дата: 19/04, 23:08

На първо четене: По-високи заплати за военните от 2025 година
Дата: 19/04, 22:52

Какво трябва да знаете за застраховка "Автокаско"?
Дата: 19/04, 22:50

Василев: Сделката с "Боташ" е изключително неизгодна
Дата: 19/04, 22:38