Нашият Спартан ще лети още два пъти за Турция


08/02/2023, 08:10

Редактор: Недко Петров

Стопкадър Нова Тв

Всеки момент за Турция излита нашият самолет Спартан с екип от 20 пожарникари, които да помагат на другите български спасители за издирване на хора след земетресението.

Те ще се опитат да спасят възможно най-много оцелели под разрушените сгради. Това е поредният полет, защото в Турция вече работят няколко български аварийни екипа пожарникари и планински спасители. Това са хора, които бяха изпратени, за да помогнат на пострадалите. 58 служители в момента има на Главна дирекция „Пожарна безопасност“ в Турция, както и екип с 12 спасители и пет кучета от планинската спасителна служба.

Това каза от летището репортерът на Нова Тв Марияна Торманова.

Преди този полет нашият Спартан вече извърши два други. Очаква се рано сутринта Спартанът отново да излети за Турция, този път с медици от Спешна помощ, допълни Торманова.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дара промени песента за "Евровизия"
Дата: 06/05, 21:11

Ангел Найденов: "Прогресивна България" ще ускори модернизацията на армията
Дата: 06/05, 21:02

Издирват 34-годишна жена, изчезнала докато разхожда кучето си в София
Дата: 06/05, 20:52

Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38

СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия