Снимка: Facebook/Venci Balabanov
Варненец засне сателитите Starlink на Мъск в небето.
Преминаването им предизвика поредната вълна теории на конспирацията.
Тази нощ над с. Село Звездица, Област Варна, се появи завладяваща и загадъчна гледка. Явлението е забелязано и от очевидци във Варна. Вероятно става въпрос за преминали сателити в редица. Известно е, че сателитите Starlink на Мъск могат да изглеждат точно по този начин – като влак от светлина.
В зависимост от ясното небе и траекторията на изстрелването, издигащата се ракета SpaceX със сателити Starlink може да създаде огромна светеща струя в небето. След това, след като сателитите са пуснати, хората забелязват странна линия от светлини като влак, който се движи в небето.
Изображения заливат социалните медии, докато наблюдатели се опитват да получат отговор, често се чудят дали не сме нападнати от извънземни. Но отговорът е не, това е просто още едно стартиране на Starlink.
Starlink е програма, която предвижда изграждането на мрежа за високоскоростен космически интернет, която да има покритие по целия свят. Мрежата се изгражда от едноименните спътници и се разработва от компанията SpaceX, която е основана от предприемача Илон Мъск.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Изабел Аджани празнува рожден ден
Дата: 27/06, 03:00
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 27/06, 02:50
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 27/06, 02:50
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 27/06, 02:50
Откриха две гигантски планети, по-леки от захарен памук
Дата: 27/06, 02:00